Zadowolenie z pracy zarobkowej, postrzegane jest przez pryzmat osiągnięć w miejscu pracy.

Młodzi, są przekonani, że po ukończeniu edukacji praca będzie na nich czekać , nic bardziej mylnego . Owszem praca czeka, ale dla doświadczonych w danym zawodzie albo dla młodych za niewygórowaną płacę. Czasy , kiedy zdobywanie wiedzy było pewność otrzymania wysokiego wynagrodzenia, minęły , pracodawcy nie potrzebują ludzi dobrze wykształconych , ale posiadających cechami charakteru, która przyczyni się do przysparzania firmie dochodów . Przedsiębiorczość, przebojowość to cechy zauważane przez pracodawców , zatrudnienie dla takich młodych silnych psychicznie ludzi czeka . Wymagania społeczeństwa, co do wymiaru wynagrodzenia za wykonane zadania podnoszą się, ludzie chcą więcej zarabiać , bo ich ambicje są większe, pragną więcej posiadać i zabezpieczyć swoim rodzinie godne życie. 

Zadowolenie z pracy jest ważne , bycie cenionym przez przełożonych również , zgranie tych czynników z zadowalającą wynagrodzeniem uważane jest za powodzenie w życiu zawodowym. Wyjazd z kraju w poszukiwaniu pracy jest ciągle postrzegana , jako jedno z rozwiązań, jednak czym człowiek starszy , tym bardziej myśli o pozostaniu w kraju . Praca , dzięki której człowiek zabezpieczyć dla siebie i bliskich dach nad głową oraz wysoki standard życia,  jest osiągalna tylko dla niektórych . 

bästa dejtingsidor datingsida.xyz

Zawody takie jak menadżer, pozwalają uzyskania wysokie pieniędzy, ale obowiązki takie wiąże się z z całym dniem spędzonym w pracy, przeżywaniem sytuacji stresujących i koniecznością poradzenia sobie coraz większym wymaganiom . Podchodzenie do pracy , jako niemiłej obowiązku, konieczności jest nie tylko niezadowalające dla pracownika ,  ale również dla pracodawcy , nieprzynosząca zadowolenia praca to zniechęcony podwładny,  który wykonuje mniej pracy, jest wiecznie zmęczony i zdenerwowany.