Powiew historii

Są takie regiony Polski gdzie niestety komunikacja autokarowa nadal przypomina tę rodem z „Daleko od szosy”. Przestarzałe pojazdy- tak zwane „ogóry”, rozklekotane i brzydkie nadal wożą ludzi do pracy z odległych wiosek do większych miast.

Na całe szczęście powoli popularne pekaesy przestają być kojarzone z brzydotą tylko z funkcjonalnością i komfortem podróżowania. To pocieszające zważywszy to jakie autokary możemy spotkać w innych krajach europejskich oraz na to, ze coraz więcej obcokrajowców podróżuje po naszym kraju.

Komentarze (0) 25.01.2008. 00:23

Zalety autokarów

Podróż do Zakopanego z Krakowa autokarem to obecnie nie tylko wygoda ale i ogromna oszczędność czasu.. Od kilku lat transport autokarowy w Małopolsce prężnie się rozwija dzięki czemu możemy podróżować dużo wygodniej.

Przejazdy autokarowe nie tylko są częstsze niż połączenia kolejowe ale niejednokrotnie tańsze. Najważniejsze jest jednak to, ze połączenia między Zakopanem A Krakowem są często a sama podroż nie trwa dłużej niż 80 minut co oznacza, ze popołudniową pora możemy się do Zakopca wybrać na pysznego pstrąga.

Komentarze (1) 25.01.2008. 00:22

Komunikacja między miastami

Komunikacja międzymiastowa to głownie pociągi i autokary. Tam, gdzie nie dojeżdża pociąg jedynym rozwiązaniem jest transport autobusowy. Niestety czasami podróżowanie w ten sposób nie należy do najprzyjemniejszych nie wspominając już o wygodzie. Pojazdy są stare, brudne wnętrze pachnie nieprzyjemnie.

Takim autobusom daleko do unijnych standardów. Pocieszające jest to, ze coraz więcej firm przewozowych dostosowuje autokary do wymogów i tyn samym stwarza komfortowa konkurencje dla PKP – a to, dobrze zważywszy na stale rosnące ceny biletów.

Komentarze (0) 25.01.2008. 00:20

Transport

Transport autokarowy w ustce

Komentarze (0) 20.09.2007. 03:16

Czym podróżować?

Czy lubicie podróżować? Pewnie tak, bo jeśli tylko nie macie choroby lokomocyjnej to przemieszczanie się z miejsca na miejsce może być całkiem interesujące. Pytanie tylko jaka formę komunikacji wybrać: pociąg, autokar czy autostop. Wszystko zależy od naszych predyspozycji.

Przejazdy autokarowe są najwygodniejszym środkiem transportu miedzy krajami -poza samolotem oczywiście – podróżowanie którym niewątpliwe jest najszybsze. Tak naprawdę nie ważne jaki środek transportu. Ważne by było bezpiecznie i w miarę wygodnie.

Komentarze (0) 25.03.2008. 00:27

<< Pierwszy < Poprzednia [1 / 2] Następna > Ostatni >>